Spotkanie Zero Waste Polska w Warszawie

Przed spotkaniem z Beą Johnson, w niedzielę 4 grudnia o godzinie 12.00 w hotelu Novotel Warszawa Centrum przy ul. Marszałkowskiej 94/98, odbędzie się spotkanie sympatyków ruchu Zero Waste w Polsce.

Ruch rozwija się bardzo dynamicznie, i całe szczęście. Na facebookowej grupie Zero Waste Polska jest już ponad dwa tysiące osób. Dobrze byłoby się bliżej poznać i skoordynować działania.

Spotkanie będzie miało charakter dyskusyjno – warsztatowy, czyli mniej prezentacji, a więcej interakcji i dyskusji! Będzie czas na poznanie się i wymianę poglądów.
Podyskutujemy o faktach i mitach związanych z Zero Waste, pogadamy o tym jak założyć „bezśmieciowe okulary”, a na zakończenie posłuchamy Waszych opinii i porozmawiamy o tym, czy ruch Zero Waste Polska warto sformalizować i jak to zrobić.

Szczegóły spotkania:

1. Przedstawienie się – kto skąd i dlaczego.

2. Piotr Barczak „na żywo” z Bruskeli, o działaniach EEB (European Environmental Bureau) i akcji Make Resources Count.

3. Aleksandra Niewczas i Pawel Gluszynski poprowadzą warsztaty-dyskusję na temat faktów i mitów o zero waste.

4. Ja krótko opowiem o „bezśmieciowych okularach”.

5. Kaśka Barc przedstawi najnowszy projekt Inicjatywy skierowany do społeczności Zero Waste i praktyków minimalizmu – „Mapę do świata bez śmieci” dostępną niebawem na http://mapa.oddamodpady.pl/.
Projekt został zainaugurowany akcją „Otwarte Kompostowniki” i jest stale rozwijany o nowe rodzaje odpadów. Podczas spotkania Kaśka opowie o misji projektu oraz jak można włączyć się w współtworzenie Mapy..

6. Aleksandra Niewczas opowie o działalności grupy Zero Waste Polska.

7. Pawel Gluszynski poprowadzi panel dyskusyjny na temat ewentualnego utworzenia stowarzyszenia Zero Waste Polska. Jakie miałyby być jego cele, jakie działania warto byłoby podjąć i kto byłby chętny się zaangażować?

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny, proszę tylko o informację kto dołączy tutaj w komentarzach albo na mejla: kontakt@korneliaorwat.pl

Autor: Kornelia Orwat

To ja. Kornelia zwana Werką, żona Męża, mama dwóch nastolatków i jednej córeczki. Dziewiąty rok tkwię w szaleństwie zwanym edukacją domową i od czterech lat eksperymentuję w naszej domowej Odśmiecowni z rozwiązaniami zero waste. Pasjami dłubię na blogu i na szydełku. Czasami śpiewam w chórze.

4 komentarze

  1. Czy napiszesz post o tym, co ciekawego było na spotkaniu?
    A tak na marginesie – ale w idei Zero Waste – znalazłam firmę, produkującą kosmetyki, w której można oddać opakowanie (i dostać za to rabat). Firma nazywa się Jan Barba Raw Cosmetics. Chciałam się podzielić tym odkryciem, bo jestem w szoku, że komuś się chce dodać swoją cegiełkę do idei niezaśmiecania świata.

      1. w internetach niestety tylko…. Jest też informacja, że można na targach, ale na to pewnie trzeba czekać i wypatrywać takich targów. Firma ma siedzibę w Czosnowie, czyli o ile się nie mylę, blisko Twoich okolic. Jedyny problem, że przy wysyłce zawsze są dodatkowe opakowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *